Základní cestovní očkování

Základní cestovní očkování

Úplným základem každého cestovatele by bezesporu měla být očkování proti žloutence typu A, B a tetanu. Očkování proti tetanu je hrazeno v rámci zdravotního pojištění a na očkování proti žloutence je možné využít příspěvek od pojišťovny. Určitě se vyplatí tento příspěvek využít.

Další očkování na cestu se pak volí dle podmínek, které panují v cílové destinaci. Připravili jsme si pro Vás stručný přehled jaké cestovní očkování je vhodné zvolit při cestách po EvropěAsiiAfriceAustrálii a Americe.


Žloutenka typu A* – projevuje se nechutenstvím, únavou, zvracením, bolestmi do zad a břicha, tmavou močí a světlou stolicí. Očkování je celoživotní. Očkuje se samostatně a to ve dvou dávkách nebo kombinovaně A+B ve třech dávkách.  

cca 1 500 Kč, kombinace A+B cca 1 700 Kč, * možnost příspěvku od pojišťovny

Žloutenka typu B*tato žloutenka se přenáší prostřednictvím téměř všech tělních tekutinách již infikovaného člověka. Očkování je celoživotní. Očkuje se samostatně a to ve třech dávkách nebo kombinovaně A+B ve třech dávkách.

cca 900 Kč, kombinace A+B cca 1 700 Kč, * možnost příspěvku od pojišťovny

Tetanusk nákaze dochází prostřednictvím otevřených ran a to při styku s kontaminovanou půdou popřípadě předmětem. Projevuje se rozšiřujícími křečemi na těle. Očkování proti tetanu je v ČR plošné. Očkuje se pravidelně každých 15 let, u osob starších 60 let po 10 letech. 

 hrazeno ze zdravotního pojištění


Očkovat se můžete nechat v některých z očkovacích center – www.ockovani-zahranici.cz, www.ockovacicentrum.cz, kde Vám rádi poskytnou další informace.


Použité zdroje a více informací najdete zde: 

www.ockovacicentrum.cz,

http://www.vakciny.net,

http://www.ockovani-zahranici.cz,

http://www.vitalia.cz


 

Napsat komentář

*