Očkování do zahraničí | Evropa

Při cestování po Evropě si vystačíte se základním očkováním, které je tvořeno očkováním proti žloutence typu A, B a tetanu. Další očkování do zahraničí pro cesty po Evropě jsou pouze doporučená, jde o očkování proti:

Kapénkovým onemocněnímmeningokokovým (horečky, zmatenost, krvácení do kůže) a pneumokokovým nákazám (horečky, bolest na hrudníku, dušnost), chřipce, spalničkám. Veškeré tyto nákazy se přenáší vzduchem a vyskytují se všude po světě.

meningokok a pneumokok 1 000 – 3 000 Kč dle typu vakcíny, chřipka cca 300 Kč, spalničky + zarděnky + příušnice cca 900 kč

Klíšťové encefalitidě*která se přenáší infikovaným klíštětem, kdy tato nákaza způsobuje zánět mozku a mozkových blan. Zprvu se projevuje zvracením, bolestí hlavy a šíje, později nespavostí a obrnou svalů v obličeji a končetin. Očkuje se ve třech dávkách, kdy je toto očkování účinné 3-5 let.

cca 900 Kč, * možnost příspěvku od pojišťovny

Vztekliněkterá se přenáší slinami infikovaného zvířete zejména při pokousání.  Nákaza se projevuje se zpožděním několika měsíců a to brněním a bolestí v infikovaném místě. Později následuje ochrnutí některých svalů a selháním nervového systému. Očkování je účinné pět let.

Vzteklina se stále vyskytuje v Rumunsku a na Ukrajině – osamocená nebo řídce osídlená místa.

cca 600 Kč


Očkovat se můžete nechat v některých z očkovacích center – www.ockovani-zahranici.cz, www.ockovacicentrum.cz, kde Vám rádi poskytnou další informace.


Použité zdroje a více informací najdete zde: 

www.ockovacicentrum.cz,

http://www.vakciny.net,

http://www.ockovani-zahranici.cz,

http://www.vitalia.cz


Napsat komentář

*