Očkování | Austrálie a oceánie

Při cestě do Austrálie se stejně jako do ostatních kontinentů nedoporučuje cestovat bez základního očkování, které je tvořeno očkováním proti žloutence typu A, B a tetanu.

Vhodné je dále zvážit očkování proti břišnímu tyfu, japonské encefalitiděvzteklině,.. 

V současnosti může být vyžadováno očkování proti žluté zimnici v případě příletu z míst kde se toto onemocnění vyskytuje (Afrika, Latinská Amerika). Očkování musí být zapsáno v mezinárodním očkovacím průkazu (cca 100 Kč).


Břišní tyfus – toto onemocnění se šíří prostřednictvím bakterií v kontaminované vodě nebo potravině, zejména v méně rozvinutých zemích. Projevuje se zhruba po jednom až třech týdnech vysokou horečkou, zimnicí, bolestmi břicha, zácpu a růžovou vyrážkou. Očkování je účinné minimálně tři roky.

cca 800 Kč

Japonská encefalitida – která se přenáší opět štípnutím infikovaného komára. Častým projevem je zvracení, horečka, ztuhnutí svalů a porucha řeči. Prevenci proti tomuto onemocnění tvoří očkování, používání repelentů a moskytiér. 

cca 2 000 – 3 000 Kč

Vzteklina – která se přenáší slinami infikovaného zvířete zejména při pokousání.  Nákaza se projevuje se zpožděním několika měsíců a to brněním a bolestí v infikovaném místě. Později následuje ochrnutí některých svalů a selháním nervového systému. Očkování je účinné pět let.

cca 600 Kč

Žlutá zimnice – k nákaze dochází štípnutím infikovaného komára, kdy se následné projevy této nemoci u každého pacienta liší. Nemusí se také projevit vůbec. Jde zejména o horečku, zimnici spojenou se zarudlými spojivkami a v horších případech i krvácení. Očkování je pak celoživotní.  

cca 1 000 Kč


Dále je také vhodné chránit se proti hmyzu prostřednictvím repelentů a moskytiér.


Očkovat se můžete nechat v některých z očkovacích center – www.ockovani-zahranici.cz, www.ockovacicentrum.cz, kde Vám rádi poskytnou další informace.


Použité zdroje a více informací najdete zde: 

www.ockovacicentrum.cz,

http://www.vakciny.net,

http://www.ockovani-zahranici.cz,

http://www.vitalia.cz

Napsat komentář

*