11. DEN – CESTA NA LETIŠTĚ A DOMŮ | Cestopis Srí Lanka 2017

Cesta na letiště a domů

Z našeho ubytování v Galle odjíždíme brzdy ráno tuk-tukem, který nám domluvila paní domácí na autobusové nádraží. Tuk-tukář nás ochotně zavede až na správné nástupiště odkud za 10 minut odjíždí autobus směr Mirissa. Po necelé hodince cesty jsme na místě. U zastávky hned kupujeme vodu a nějaké ovoce. Dostávám chuť ještě na poslední ovocný šejk a tak se na chvilku zastavujeme na pláži v „naší jamajské“ restauraci.


Cesta z Mirissy na letiště Bandaranayake

Poté jdeme na ubytování vyzvednout naše krosny a čekat na smluvený taxík. Překvapivě (na Srí Lanku) přijíždí přesně na čas. Loučíme se s paní domácí a vyrážíme na cestu. Taxík je super. Má velké pohodlné sedačky a tak nám v něm cesta příjemně utíká. Během cesty využívám poslední data a sleduji na mapě kudy jedeme.

Po pár hodinách přijíždíme na letiště. Hned u vchodu procházíme bezpečnostním rámem a stojíme frontu na bezpečnostní kontrolu. Vše probíhá bez problémů a my se ocitáme v hale. Letiště je překvapivě řešené tak, že jsou obchody umístěny v patře, kam se může jít pouze před bezpečnostní kontrolou. Z haly před check-inem kde jsme my se tam přímo nedostaneme. Mohli bychom projít zpět, ale to by znamenalo později znovu vystát frontu na bezpečnostní prohlídku a to se nám nechce. Uleháme na sedačky a odpočíváme.


Více o letišti Bandaranayake naleznete na jeho webových stránkách – www.airport.lk.


Nepříjemným překvapením byla cena za zabalení zavazadel. Vůbec jsem nepočítal s tím, že cena bude v přepočtu stejná jako v Praze. Za zbylé peníze necháváme zabalit jen jednu krosnu. Ta moje krosna toho stejně už pamatuje hodně…


Letíme domů s Flydubai přes Dubaj

Let domů s Flydubai už probíhal zcela bez problémů. Milé překvapení nás čekalo v Dubaji, kdy nám na cestu do Prahy dali místo námi zarezervovaných sedaček sedačky u nouzového východu s velkým prostorem pro nohy. Ani vlastně nevím proč 🙂

Recenze ekonomické třídy letecké společnosti Flydubai


Co říci závěrem?

Srí Lanka byla super. Začátek se nám vůbec nevyvedl, ale každý den to bylo lepší a lepší. Pokud bych měl možnost něco změnit, určitě bych vynechal Negombo. Moc se nám tam nelíbilo. Je to dost špinavé město ve kterém v podstatě nic není jen všudepřítomní, otravní prodejci. Naopak nejlepším místem co jsme na Srí Lance navštívili byla překrásná Sirigiya. Jsem moc rád, že jsme tam strávili o den více než jsme plánovali. Kdyby zbylo trochu více času rozhodně bych ho moc rád strávil v horském městečku Ella, kde jsme bohužel moc času nepobyli.


 Pokud nad návštěvou Srí Lanky uvažujete mohu Vám jí jen a jen doporučit! 🙂

Napsat komentář

*