Recenze ekonomické třídy letecké společnosti Flydubai

Flydubai je poměrně mladá nízkonákladová společnost, která létá s boingem 737-800 a sídlí na Dubai International Airport – terminál 2. Ovšem pojem „nízkonákladová“ společnost Flydubai trochu křivdí vzhledem k výši poskytovaných služeb oproti typickým nízkonákladovkám. To potvrzuje i maximální hmotnost odbaveného zavazadla (20kg) a příručního zavazadla (7kg) v ceně letenky. Kromě toho je možné si na palubu vzít ještě menší tašku o rozměrech do 25 x 33 x 20cm. Tyto údaje se mohou v průběhu dalších let změnit, prosím podívejte se zda jsou aktuální přímo na stránkách letecké společnosti Flydubai. Díky kombinovanému uspořádání ekonomické a byznys třídy mají cestující v ekonomické třídě poměrně slušný prostor na nohy. Při mé výšce cca 180 cm jsem měl od kolen k protější sedačce dobrých 5-10 cm místa. Ještě více místa na nohy naleznete u nouzových východů avšak již za poplatek. S touto společností jsme letěli na Srí Lanku a to s přestupem v Dubaji.

Prostor pro nohy v případě sedaček u nouzového východu
Prostor pro nohy v případě sedaček u nouzového východu, recenze ekonomické třídy Flydubai

Na protější sedačce je umístěna dotyková obrazovka na které lze zdarma sledovat trajektorii a informace o letu. Za poplatek je pak možné poslouchat hudbu nebo sledovat TV shows a filmy. Má zkušenost je taková, že ne všechny obrazovky v letadle fungují. U každé obrazovky je umístěn USB konetor, který můžete využít pro dobití mobilu popř. tabletu.


Jak se bránit trombóze při cestování?

Pokud se chystáte na cestu delší než 3 hodiny a jste trombofilik je vhodné před cestou navštívit svého praktického lékaře, který… | Zjistit více


letadlo Boeing 737 uvnitř, recenze Flydubai
Uvnitř letadla Boeing společnosti Flydubai

Při letech v rámci Evropy je na palubě letadla zdarma podáváno teplé jídlo. Na výběr jsou vždy dvě jídla, kdy jedno z nich je bezmasé. Setkal jsem se s variantou kuře s rýží / těstoviny a vaječná omeleta s párkem / zeleninový salát. Kromě teplého jídla každý cestující obdrží svačinový box se sušenkami, čokoládou,… a menším pitím. Při cestách mimo Evropu není žádné jídlo poskytováno v ceně, ale je možné si předem objednat teplé jídlo online.

Jídlo podáváne na palubě letadla Flydubai
Jídlo (svačina) podáváne na palubě letecké společnosti Flydubai, recenze ekonomické třídy Flydubai

Přestup v Dubaji – terminál 2

Terminál 2 Dubaj patří se svými cca 20 gaty spíše mezi menší terminály, což však poskytuje rychlé a pohodlné přestupy na následující lety. Pouze hodinový přestup pak nepředstavuje žádný problém. Z vlastní zkušenosti vím, že letadla na sebe chvíli počkají. Zároveň jsem se ale setkal s tím, že spolucestujícím navazující letadlo uletělo a museli tak letět dalším letadlem. Zaměstnanci Flydubai však pro ně zajistili ubytování, dopravu a stravu.


Závěrečné hodnocení Flydubai

Flydubai hodnotím celkem pozitivně. Jak jsem zmiňoval výše někteří cestující měli problém s nefukčními obrazovkami což při dlouhém letu může být vážně otravné. Zdali to byla pouze náhoda nebo se tak děje běžně, nevím. Poskytovaný servis je vzhledem k ceně letenky výborný a tak Vám tuto společnost s klidným srdcem mohu doporučit.