Recenze vlakové společnosti Expo Rail | Cestopis Srí Lanka 2017

Recenze vlakové společnosti Expo Rail

Expo Rail logo - recenze Expo Rail Srí LankaExpo Rail je poměrně mladá vlaková společnost, která funguje od října roku 2011 ve spolupráci se Sri Lanka Railways. Jde o soukromou společnost, která provozuje několik vagónů (obvykle jeden na trase) ve kterých poskytuje nadstandardní palubní servis na několik trasách. 

S Expo Rail se můžete dostat z Colomba až do městečka Badulla přes Nanu Oya (Nuwara Eliya), Haputale a horské městečko Ella.

 

Mapa vlaků Srí Lanka
Mapa vlakové dopravy – zdroj: Yamu.lk

Já jsem tuto společnost k dopravě na Srí Lance využil hned dvakrát. Při cestě z Colomba do Kandy a o pár dní později z Kandy (resp. Peradeniya) do Ella. Už teď Vám mohu prozradit, že má zkušenost s Expo Rail byla na Srí Lanku a její poměry velice dobrá.


Pokud plánujete cestu z Kandy směrem k Badulla dejte pozor na to, že vlaky odjíždí z předměstí Kandy, kterým je Peradeniya.


Jakmile dorazíte na vlakové nádraží je nejprve nutné vyzvednout si palubní lístek. V Colombu je to možné v levé části nádražní budovy u přepážky „Intercity“ a v Peradeniya u okénka hned u nástupiště. Poté už jen stačí najít správné nástupiště.

Vlakové nádraží Colombo Fort, přepážka Intercity - recenze Expo Rail
Vlakové nádraží Colombo Fort – přepážka Intercity
Palubní lístek Expo Rail - recenze Expo Rail
Palubní lístek Expo Rail

Při nástupu do vagónu Vám ochotně se zavazadly pomáhají stewardi Expo Rail. Měl jsem trochu obavu protože jsme měli velké krosny, které určitě měli více než Expo Rail povolených 7 kg. Na různých diskuzních fórech jsem se dočetl, že by s tím neměl být sebemenší problém a opravdu nebyl. S takto velkými zavazadly jsme nebyli sami. Stewardi je ihned při nástupu ukládaly na jednu hromadu v chodbičce.


Nebojte se, pokud máte těžší zavazadlo než v podmínkách u Expo Rail uvedených 7 kg. Cestoval jsem s nimi dvakrát s velkou krosnou a pokaždé bylo vše bez problémů.


Poté už jsme se jen usadili na svá místa a kochali se výhledem. Bohužel jsme však seděli zády oproti směru vlaku.

Interiér Expo Rail - recenze Expo Rail
Interiér Expo Rail

Po pár minutách stewardi začali roznášet boxy s jídlem. Uvnitř byl sladký croissant, dvě kapsy s chilli papričkou a mletým masem. K tomu všemu jsme ještě dostali balenou vodu a později kávu nebo čaj.  

Občerstvení ve vlaku Expo Rail - recenze Expo Rail
Občerstvení ve vlaku Expo Rail

Nejkrásnější železniční trasa na světě s Expo Rail

Na trase z Kandy (resp. Peradeniya) do Ella je vypravován speciální vagón s vyhlídkovou částí a lavicemi, kde můžete udělat opravdu super fotky. Jedná se totiž o jednu z nejkrásnějších železničních tras na světě.

Zastávka Peradeniya - recenze Expo Rail
Peradeniya Junction railway station
Vyhlídková část vagónu vlaku Expo Rail
Vyhlídková část vagónu vlaku Expo Rail

Závěrem

Tuto společnost hodnotím velice kladně. Sedačky byly pohodlné, personál ochotný a cesta nám příjemně utekla. Jízdenky jsou značně dražší než jiné na Srí Lance, ale v přepočtu na naše to není zas tak strašné. Z cesty jsme nebyli nijak unavení a to bylo hlavní. Přeci jenom jsme měli na Srí Lanku málo času. Pokud máme v plánu tuto společnost využít doporučuji příliš neváhat a zaplatit si jízdenky online co nejdříve. 

Koupit jízdenky u  Expo Rail

 

Napsat komentář

*