Nasavrky | Pardubický kraj

Ranní výlet do Nasavrk

Tento výlet vznikl zcela neplánovaně a vlastně čirou náhodou. Byl poměrně ryhlý, ale moc fajn. Podíval jsem se do Nasavrk, které jsou městem Keltů a na nedalekou rozhlednu Boiku. V okolí jsem ještě záhledl vysílač Krásno, kam jsem se nakonec vydal také. Nečekejte ale, že bych tam narazil na něco extra. Bylo ale super podívat se na místo odkud ladíme TV a že je to kus cesty!


Trasa dnešního výletu do Nasavrk:

Mapa výletu do Nasavrk
Mapa dnešního rychlovýletu do Nasavrk, zdroj: Mapy.cz

Město Nasavrky

Nasavrky jsou malé městečko ve kterém žije zhruba dva tisíce obyvatel. Vzhledem k zajímavým místům v okolí je obklopeno chatovými oblastmi. Není se čemu divit. Pár kilometrů odsud můžete navštívit vodní nádrž Seč a místní zríceniny hradů, CHKO Železné hory, přírodní rezervaci Strádovské Peklo a mnohé další.

Výlet Nasavrky
Rychlovýlet do Nasavrk a okolí

Keltský skanzen a Horní rybník

Keltský skanzen je unikátní ukázkou pravěkého města, které vychází z reálných archeologických poznatků právě z okolí Nasavrk. Na toto místo se dostanete snadno, první odbočkou za Horním rybníkem směrem na Hodonín. Koná se zde celá řada akcí, která je určena pro děti i dospělé. Pokud budete mít čas, určitě s dětmi toto místo navštivte.

Horní rybník v nasavrkách u Keltského města - skanzenu
Horní rybník v Nasavrkách u keltského skanzenu

Rozhledna Boika České Lhotice

Rozhlednu Boiku naleznete u České Lhotice. Tam se dostanete pokud od rybníka v Nasavrkách pojedete do vedlejší obce Hodonín, kde se dáte doprava na České Lhotice. Rozhlednu pak nemůžete minout. Jde o pěknou, malou rozhlednu, která za dobré viditelnosti poskytuje výhled na Chrudim, Pardubice a na vrcholky Krkonoš. Bohužel jsem na počasí neměl kliku a vše bylo tzv. v oparu. Tak snad někdy příště… Následně jsme vyrazil podívat se na vysílač Krásno, který je jen pár kilometrů odsud. Sám nevím co jsem čekal, že tam uvidím… Nic extra tam nebylo, ale moc rád jsem se tam podíval 🙂

rozhledna Boika - České Lhotice
Rozhledna Boika u České Lhotice

Dnešní výlet byl poměrně rychlý. Doporučuji ho spojit s některou z akcí v Keltském skanzenu nebo ho popřípadě pojmout jako cyklovýlet. Případně ho spojit s návštěvou nedaleké Seče a tamních zřícenin. Hledáte nějaký další výlet, třeba o něco delší? podívejte se na rubriku – Výlety po ČR. Ve všech najdete krátký popis zajímavých míst s velkými fotografiemi, trochou historie a doporučeními.