Kurz francouzské kuchyně Praha 🍷

Kurz francouzské kuchyně Praha je neodolatelnou cestou do srdce gastronomického ráje. Francouzská kuchyně je známá po celém světě pro svou eleganci, sofistikovanost a bohatství chutí. Používá se široká škála čerstvých surovin, jako jsou kvalitní maso a ryby, čerstvé zeleniny, bylinky, sýry, máslo a víno. Mnoho pokrmů je založeno na jednoduchých, ale kvalitních ingrediencích, které jsou kombinovány s uměním a precizností, aby vytvořily nezapomenutelné chutě. Francouzská kuchyně také oceňuje dlouhé vaření a výrazné omáčky, které zdůrazňují hloubku chutí a perfektní harmonii jídel. Více o kurzu francouzské kuchyně


Jak kurz francouzské kuchyně v Praze probíhá?

Kurz francouzské kuchyně Praha

Kurz francouzské kuchyně v Praze nabízí dvě varianty, aby uspokojil různé zájmy a úrovně dovedností. První varianta je zaměřena na tradiční francouzskou kuchyni, která se zaměřuje na klasické pokrmy a techniky, které jsou pečlivě zdokonaleny po generace. Účastníci budou mít možnost naučit se připravovat slavné francouzské speciality, jako jsou Boeuf Bourguignon, Quiche Lorraine, Coq au Vin a krémové dezerty jako Crème Brûlée.

Druhou variantou je kurz pro gurmány, kde se pozornost zaměřuje na moderní a inovativní přístup k francouzské kuchyni. Účastníci budou mít příležitost poznat nové trendy a techniky, které oživují klasické recepty a rozvíjejí jedinečné chutě. Kurz pro gurmány se zaměřuje na současné francouzské gastronomické hnutí a umožňuje účastníkům experimentovat s neobvyklými kombinacemi chutí a presentací. Během obou variant kurzu budou účastníci vedeni zkušenými šéfkuchaři, kteří předají své znalosti, techniky a vášeň pro francouzskou kuchyni. Kurz je nejen o vaření, ale také o objevování bohaté kultury a tradic francouzské kuchyně, která se stala inspirací pro mnoho šéfkuchařů po celém světě.

Co se v kurzu vaření francouzské kuchyně naučíte?

Tradiční francouzská kuchyně

  • Pravá francouzská cibulačka, známá jako „Soupe à l’oignon,“ je ikonickým pokrmem francouzské kuchyně. Tato bohatá a aromatická cibulačka je připravována z dlouze dušené cibule se silným vývarem. Posypána je vrstvou nastrouhaného sýra a doplněna křupavým pečivem.
  • Lyonské brambory, známé také jako „Gratin dauphinois,“. Plátky brambor jsou pečlivě vrstveny v mléčné směsi s česnekem, muškátovým oříškem a sýrem, zapečené do zlatova. Tato bohatá a elegantní příloha se hodí k různým pokrmům a dodává jim jemnou francouzskou chuťovou podmanivost.
  • Crème brûlée je božským sladkým pokušením z francouzské kuchyně. Tento zákusek se skládá z hladké, krémové směsi žloutků, smetany a vanilky, která se pomalu peče, dokud nezíská dokonalou konzistenci. Na povrchu je poté zkaramelizovaná tenká vrstva cukru. Krémová náplň a křupavá karamelová vrstva vytváří dokonalou harmonii chutí, která činí crème brûlée jedním z nejoblíbenějších a nezapomenutelných dezertů.

Francouzská kuchyně pro gurmány

  • Salát Nicoise je slavný francouzský pokrm pocházející z města Nice. Tento barevný a osvěžující salát je tvořen směsí čerstvých surovin, včetně tuňáka, fazolí, oliv, rajčat, vajec a brambor. Vše je podáváno na zeleninovém salátu a zakapáno olivovým olejem a balzamikovým octem, což mu dodává neodolatelnou chuť.
  • Quiche Lorraine je slavný slaný francouzský koláč, která má své kořeny v regionu Lorraine. Tento výborný slaný koláč spojuje šťavnaté kousky slaniny s nadýchaným mixem vajec, smetany a sýra. Vše je pečlivě umístěno do těsta a po pečení vznikne nádherně zlatavý a nadýchaný quiche.
  • Ratatouille je pestrobarevný pokrm je vyroben z kombinace paprik, lilků, cuket, rajčat, cibule a česneku, které jsou vařeny v olivovém oleji a ochuceny bylinkami, jako je tymián a rozmarýn. Ratatouille je oblíbený nejen pro svou chutnou zeleninovou kombinaci, ale také pro svou jednoduchost.

Líbit by se také mohly další gastronomické kurzy a zážitky v Praze!

Kurz italské kuchyně Praha

Kurz italské kuchyně, kde vyzkoušíte carpaccio z hovězí svíčkové, bazalkové pesto, ragú bolognese, domácí tagliatelle, bramborové gnocchi a čokoládový fondán s kysanou smetanou. Více o kurzu italské kuchyně v Praze

Kurz přípravy steaků Praha

Kurz přípravy steaků a masa, kde vyzkoušíte různé steaky (Flank, Skirt,..), carpaccio, Tagliatta z hovězího pupku, výborné přílohy, ale také i něco sladkého! Více o kurzu přípravy stejků

Degustace francouzských vín Praha

Degustace francouzských vín probíhá s profesionálními sommeliéry a těšit se můžete na kvalitní Alsaská vína, vína z oblasti Rhony a Burgundská vína. Více o degustaci francouzských vín


Jaké jsou recenze na kurz francouzské kuchyně Praha?

Dobrý den, vše bylo naprosto v pořádku, rezervace, komunikace a hlavně vaření ve vašem studiu s bezvadným panem kuchařem. Rozhodně doporučím přátelům a ráda se opětovně zúčastním nějakého vaření znovu. 🙂 Simona B., hodnocení: 5/5

Kurz francouzské kuchyně byl vynikající. Pronikli jsme do tajů francouzského vaření, moc spokojeni a doporučujeme. Helena T., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Chcete kurz francouzské kuchyně Praha absolvovat nebo darovat? 🎁

Kurz francouzské kuchyně v Praze je dokonalým dárkem pro každého milovníka dobrého jídla a dobrodružství ve světě gastronomie. Dárek plný lahodných receptů a umění francouzské kuchyně nabízí nezapomenutelný zážitek, který zanechá dlouhodobé vzpomínky. S dárkovým poukazem s platností minimálně 12 měsíců má obdarovaný dostatek času si vybrat ten nejvhodnější termín a načerpat inspiraci z jedinečného kurzu. Ať už je obdarovaný začátečník nebo zkušený kuchař, kurz francouzské kuchyně v Praze ho nadchne svými chutěmi a přinese nové dovednosti do jeho kulinářského repertoáru.