Kurz čepování piva Ostrava 🍺

Kurz čepování piva Ostrava je skvělým zážitkem pro všechny milovníky piva a ty, kteří si chtějí osvojit dovednosti spojené s čepováním tohoto oblíbeného nápoje. Pivovar Radegast se nachází v malebném podhůří Beskyd a je známý svým výtečným hořkým pivem. Během tohoto kurzu budete mít příležitost naučit se, co znamenají výrazy šnyt, hladinka a mlíko, což jsou způsoby, jak pivo naléváte a servírujete. Více o kurzu čepování piva


Jak kurz čepování piva Ostrava – Radegast probíhá?

Kurz čepování piva Ostrava

Než se pustíte do čepování, bude vám nabídnuta prohlídka pivovaru Radegast. Tento pivovar má bohatou historii, jehož základní kámen byl položený již v roce 1966, a dnes patří mezi nejmodernější pivovary v České republice. Během prohlídky budete mít možnost nahlédnout do různých provozů pivovaru a dozvědět se více o procesu výroby piva. Nevynechá se ani historická varna, kde se starají o kvalitu vody, což je klíčový faktor ovlivňující chuť českého piva.

Během prohlídky pivovaru budete mít příležitost nahlédnout sládkům přes rameno a dozvědět se více o výrobě piva. Návštěva historické varny a pstruhů, kteří hlídají kvalitu vody, dodá zážitku další zajímavý rozměr. Exkurze vás také zavede do ležáckých sklepů, kde pivo kvasí a zraje. Uvidíte stáčírnu, která zvládá až 55 000 lahví za hodinu. Během prohlídky se dozvíte mnoho informací o výrobě českého piva a zajímavostech z průmyslu.

Nezapomeňte si vzít teplejší oblečení, protože ve sklepích se teplota pohybuje kolem 5 °C.

Po prohlídce následuje škola čepování, kde se naučíte péči o pivo, různé techniky čepování a budete mít možnost pivo nalévat sami. Samozřejmě, nebude chybět ani praktické ochutnávání piva, abyste si nově nabyté znalosti mohli co nejlépe zapamatovat. K tomu bude k dispozici i drobné občerstvení.


Chcete kurz čepování piva zažít nebo darovat? 🎁

Hledáte-li perfektní dárek pro opravdového milovníka piva, máme pro vás skvělý tip! Kurz čepování piva v Ostravě je jedinečný zážitek, který potěší každého pivaře a gurmána. S dárkovým poukazem na tento kurz může obdarovaný prozkoumat historii, výrobu a umění čepování piva Radegast Ryze hořká 12°. Navíc, dárkové poukazy mají platnost 12 měsíců, takže obdarovaný bude mít dostatek času najít si termín, který mu nejlépe vyhovuje a prožít nezapomenutelný zážitek!