Kovářem na zkoušku Příbram 🔥

Být kovářem je snem řady lidí. A i když vás život nasměroval jinou cestou, přesto se z vás kovář může kdykoli stát. Jak? Třeba když využijete zážitek kovářem na zkoušku! Anebo jej můžete dát někomu, kdo má kovářské vlohy, chutě nebo jen klasické nadšení díky dárkovému poukazu. Klidně někomu blízkému jako dárek nebo jen k pobavení. Zpracování železa vyžaduje kromě lidské šikovnosti především dostatečný žár a pak spoustu specifických nástrojů. Například kovadlinu. Samo ruční zpracování železa je takovým malým obřadem, a ten si teď právě můžete vyzkoušet i vy na vlastní kůži. Více o zážitku kovářem na zkoušku


Jak tento zážitek probíhá?

Dárek stát se kovářem

Obsahem zážitku je mimo jiné to, že se sami (nebo vámi obdarovaní) setkáte s kovářem. S člověkem, který má doslova krev a kov v krvi a který umí předat své znalosti a umění dál. Dozvíte se řadu zajímavostí a naučíte se důležité věci, které toto řemeslo obnáší. Budete prostě zasvěcení do tajů a kouzla kovářství. Vyzkoušíte si práci s ohněm a kovem sami. Železo se zpracovává v podstatě hlavně za tepla a konkrétní tvary mu dodává kovadlina. Poznáte, jak takové železo dostatečně zahřát. Začíná se proto zažehnutím ohně a rozžhavením topiva (nejčastěji uhlí) na správnou teplotu. Při ní sami můžete pozorovat, jak se postupně proměňuje barva železa. Nejdříve ze žluté, přes oranžovou až po červenou, která dosahuje teploty téměř 1 200 stupňů. Už samo toto je velkým zážitkem.

Zpracování a výroba

Vzápětí se naučíte zpracovat kov na kovadlině do žádané podoby. To, jak se vám pod rukami a nástroji bude kov měnit a nabývat nové podoby, vyloženě uchvacuje. Budete moci upravit nebo vyrobit různé drobné předměty a až získáte potřebnou zručnost, můžete si vytvořit i něco podle svého vlastního návrhu. Například sponu, šperk (náramek, přívěsek), nebo třeba nůž. Dárek ve formě tohoto velmi neobvyklého zážitku tak bude úplně dokonalý.

Zážitek do detailu

V dílně se seznámíte i s nejrůznějším náčiním, které kovář využívá, například kleště, kladiva, sekáče, brusky, buchary nebo i lis. To vše slouží k tomu, aby z kovárny vycházely kvalitní produkty pro domácnost, jako jsou třeba madla na skřínky, otvíráky na víno, kování na dveře, nebo větší komponenty jako jsou brány a branky atd.


Kovářem na zkoušku Příbram – recenze:

Líbilo se mi hlavně jednání PANA MISTRA Romana. Každopádně jsem si myslel, že se tam budeme mačkat, ale prostoru bylo více než dost. Roman vše vysvětlil, řekl nám, kterých chyb se vyvarovat, a i když jsme je občas udělali, svět se nezbořil. Mohli jste slyšet jen asi 2 věci: „Máš to studený“ a „Používej prostředek kovadliny“ 🙂 Vydatná polévka od paní mistrové byla výborná a zasytila by nás, i kdyby nás byl tucet. Grilovačka na výhni, to jsem taky nečekal. No a nejvíc se mi asi líbilo, že jsem měl co přinést domů a mám krásnou vzpomínku, ze které je šťastná jak moje žena (svícen), tak i já (otvírák na pivo). Už jsem doma nahlásil, že až nebudou vědět, co mi koupit, sem chci zase 🙂 Martin F., hodnocení: 10/10

Zdroj: Zazitky.cz

Chcete se stát kovářem na zkoušku v Příbrami nebo tuto možnost darovat? 🎁

Být na chvíli opravdovým kovářem tak již není nic neproveditelného. Zajistěte tento zážitek pro někoho blízkého nebo třeba pro sebe a objevte v sobě nový talent. Práce s kovem se tak snadno může stát vaším novým a neobvyklým koníčkem! Stát se kovářem můžete nejen v Příbrami, ale i v Praze. Všechny poukazy mají platnost min. 12 měsíců!