Kovářem na zkoušku Praha 🔥

Kdybyste měli možnost vyzkoušet si nějaké řemeslo, jaké by to bylo? Nějaké, které má ducha, smysl a které si vydobylo obdiv i úctu už před mnoha stoletími? Řemeslo, které baví, současně dává vzniknout něčemu smysluplnému, praktickému i krásnému? Tak co například být na chvíli uměleckým kovářem? Umělecký kovář je člověk, který pracuje s kovem a dává mu nový tvar, nové užití, často i novou duši. Vytváří nejrozmanitější předměty vhodné pro praktické použití, ale i pro dekoraci. A není to jen vymýšlení návrhu, jeho zpracování a výroba. Kovář kovy miluje, takže i opravuje, renovuje, obnovuje nebo rekonstruuje. Umělec umí také udržovat nebo vytvářet repliky pro další využití.

Obsahem zážitku je mimo jiné to, že se sami (nebo vámi obdarovaní) setkáte s uměleckým kovářem. S člověkem, který má doslova krev a kov v krvi a který umí předat své znalosti a umění dál. Dozvíte se řadu zajímavostí a naučíte se důležité věci, které toto řemeslo obnáší. Budete prostě zasvěcení do tajů a kouzla kovářství. Co následuje dál? Téměř to nejdůležitější! Totiž možnost vyzkoušet si práci s ohněm a kovem sami. Více o zážitku kovářem na zkoušku


Jak zážitek probíhá?

Železo se zpracovává v podstatě hlavně za tepla a konkrétní tvary mu dodává kovadlina. Poznáte, jak takové železo dostatečně zahřát. Začíná se proto zažehnutím ohně a rozžhavením topiva (nejčastěji uhlí) na správnou teplotu. Při ní sami můžete pozorovat, jak se postupně proměňuje barva železa. Nejdříve ze žluté, přes oranžovou až po červenou. Už samo toto je velkým zážitkem.

kovářská dílna Praha

Vzápětí se naučíte zpracovat kov na kovadlině do žádané podoby. To, jak se vám pod rukami a nástroji bude kov měnit a nabývat nové podoby, vyloženě uchvacuje. Budete moci upravit nebo vyrobit různé drobné předměty a až získáte potřebnou zručnost, můžete si vytvořit i něco podle svého vlastního návrhu. Například sponu, šperk (náramek, přívěsek), nebo třeba nůž. Dárek ve formě tohoto velmi neobvyklého zážitku tak bude úplně dokonalý.

V dílně se seznámíte i s nejrůznějším náčiním, které kovář využívá, například kleště, kladiva, sekáče, brusky, buchary nebo i lis. To vše slouží k tomu, aby z kovárny vycházely kvalitní produkty pro domácnost, jako jsou třeba madla na skřínky, otvíráky na víno, kování na dveře, nebo větší komponenty jako jsou brány a branky atd.

Nově se může stát kovářem i celá rodina! Více o kovářském kurzu pro rodinu


Kovářem na zkoušku Praha – recenze

Kromě kovaného nože a zážitku z kování jsem se dozvěděl spousta informací o tomto krásném řemesle. Průvodce zážitkem (kovářský mistr) byl opravdu zručný a o svém oboru věděl mnoho. Navíc se o zkušenosti a rady rád podělil. Naprostá spokojenost, můžu jen doporučit. Jan H., hodnocení: 5/5

Zdroj: Adrop.cz

Chcete se stát kovářem na zkoušku v Praze nebo tuto možnost darovat? 🎁

Být na chvíli opravdovým kovářem tak již není nic neproveditelného. Zajistěte tento zážitek pro někoho blízkého nebo třeba pro sebe a objevte v sobě nový talent. Práce s kovem se tak snadno může stát vaším novým a neobvyklým koníčkem! Stát se kovářem můžete nejen v Praze, ale i v Příbrami. Všechny poukazy mají platnost min. 12 měsíců!