Krátký výlet Nové Hrady | Pardubický kraj

Krátký výlet do Nových Hradů

Na další letní odpoledne jsme si naplánovali výlet do Nových Hradů, které jsou kousek od našeho bydliště. Už teď mohu prozradit, že to byl dobrý nápad. Počasí bylo na jedničku stejně jako zámek, park s labyrinem i muzeum motokol. Na závěr jsme zvolili krátkou procházku přes nedaleké Toulovcovy Maštale.


Kde nejlépe zaparkovat?

Zaparkovat můžete hned u zámku, které je v sezóně placené nebo o pár set metrů dále směrem na obce Příluka, Suchá Lhota a Cerekvice nad Loučnou. Po levé straně narazíte na malé parkoviště s cca 20 parkovacími místy.


Zámek Nové Hrady a zámecký labyrint

Zámek Nové Hrady je rokokovou stavbou z 18. století, které se často říká České Versailles. K zámku se vydáte krásnou zahradou, kde spatříte krásné květiny, perfektně zastřihnuté keře a fontány. Na pravé straně zámku se nachází zámecká restaurace a kavárna s venkovní terasou. V areálu zámku můžete navštívit labyrint, muzeum motokol, galerii klobouků, zámeckou farmu a stáje.

zámek Nové Hrady, výlety po ČR
Rokokový zámek Nové Hrady
Zámecký labyrint v Nových Hradech, výlet Nové Hrady
Zámecký labyrint v Nových Hradech

Muzeum cyklistiky

Muzeum cyklistitky je prá prvním svého druhu v ČR. Zaměřeno je na motokola, kola s pomocným motorem a mopedy. Moc jsme od návštěvy tohoto muzea neočekával, ale nakonec jsem byl překvapen kolik exponátů se zde nachází. Ve třech patrech muzea uvidíte tuzemská i zahraniční kola z různých časů. Expozice se postupně rozšiřuje a tak dnes zde nalezenete i rozsáhlou sbírku motocyklů.

Muzeum cyklistiky v areálu zámku, výlet do Nových Hradů
Muzeum cyklistiky v areálu zámku

Toulovcovy maštale

Toulovcovy Maštale jsou oblíbeným turistickým místem, které nabízí krásnou procházku nebo jízdu na kole borovými a smrkovými lesy ve kterých se nachází různě velké pískovcové skály. Více tomuto krásnému místu budeme věnovat v jednom z dalších našich výletů. Ať se máte na co těšit! 🙂


Pro zajímavost: Toulovcovy Maštale v číslech

3 rozhledny, 150 km cyklotras, 60m hluboké údolí, 1084 ha přírodní rezervace.

Zdroj: www.toulovcovymastale.cz

Pokud bydlíte v Pardubickém kraji a hledáte nějaký kratší výlet tak určitě neváhejte. Popřípadě si návštěvu můžete naplánovat jako krásný celodenní cyklovýlet. Cyklisty se to tu v létě jenom „hemží“. Další naše výlety s fotografiemi a krátkým popisem naleznete v rubrice – Výlety po ČR