Ošetřovatelem v zoo Brno 🦁🙊

Zoologická zahrada Brno má za sebou dlouhou historii. Spolek pro zřízení zoo v Brně vznikl již v roce 1935! Poprvé však byla zoo otevřena až v roce 1953. Návštěvu brněnské zoologické zahrady v nohách určitě pocítíte, vždyť se rozprostírá na 65 hektarech! Zahrada návštěvníky láká na zajímavé expozice, třeba na Beringii, která je domovem medvěda kamčatského, lišky polární, lachtana medvědího a dalších zvířat. Nechybí ani Tygří skály, expozice Austrálie, kde se setkáte s klokany, Mongolsko, Kalahari nebo Jižní Amerika.

Aktualizace: V současnosti není tento zážitek k dispozici, omlouváme se. Doporučit ale můžeme zoo Tábor, kde se lze také stát ošetřovatelem.

K velkým úspěchům brněnské Zoo patří například první odchov medvěda ledního v Československu, který se podařil v roce 1976 a další pro zoologickou zahradu důležité momenty, které napovídají o tom, že brněnská Zoo je správným spolkem lidí na tom správném místě. K nadšenému personálu se můžete přidat i vy a stát se alespoň na jeden den Ošetřovatelem v zoo. Zážitek je určený pro všechny milovníky zvířat, kteří chtějí vidět zoo úplně jinou optikou.


Jak probíhá zážitek ošetřovatelem v zoo Brno?

Jak blízký vztah má ke svým svěřencům ošetřovatel v zoo? To se nejlépe dozvíte tak, že si tuto profesi sami vyzkoušíte. Zážitek Ošetřovatelem v zoo nabízí možnost obléknout si montérky a vydat se do výběhů zvířat. Komu se poštěstí čistit výběh zeber? Možná až tady vyřešíte odvěkou otázku zebřích pruhů. Kdo kdy mohl říct, pokud ovšem v zoo opravdu nepracujete, že byl u toho, když lachtan snídal makrelu? Nebo že jste pomáhali s vyčištěním bazénku pro hrochy? A pak jsou tady otázky, které se běžnému návštěvníkovi zoo honí hlavou a na které si můžete odpovědět jen tak, že se k zvířatům v zoo opravdu přiblížíte. Kolik asi masa za den sežere lev? A opravdu opice tolik milují banány?

Ačkoliv toho lze spoustu vyčíst z encyklopedií, každodenní návyky zvířecích obyvatel brněnské Zoo se máte šanci dozvědět jen, pokud se stanete ošetřovatelem zvířat. Některá zvířata se mohou jevit znuděně… ošetřovatel však nudu nezná. Pokud se tedy nechcete nudit, vyrazte do útrob brněnské Zoologické zahrady v rámci zážitku Ošetřovatelem v zoo. Ke zvážení také doporučujeme zážitek farmářem na jeden den (Starkoč), kde se celý den věnujete pouze koním a ranči.


Recenze zážitkových ošetřovatelů v zoo Brno:

Jsem opravdu nadšená jak to v Zoo v Brně funguje a šlape! Je vidět, že tam opravdu pracují lidé, kteří mají svou práci rádi a na péči o zvířátka je toto vidět. Ošetřovatelka Klára byla skvělá! Díky ní jsem si to moc užila a vřele doporučuji. Nahlédnout do ,,zákulisí“ a vidět z blízka nádherné medvědy a lachtana a surikaty.. (před těma nejde nešišlat :)), to bylo úžasný! Je to obdivuhodná a opravdu náročná práce, ale dělaná srdcem. Moc děkuji za super zážitek 😉 Martina T., hodnocení: 10/10

Slova nepopíší všechny pocity, všechny dotazy mi byly vysvětleny, pohladila jsem si žirafy, umyla nohy slonům, koukla se do zákulisí na krokodýli, nedá se to popsat. Monika V., hodnocení: 10/10


Chcete se stát / darovat zážitek ošetřovatelem v ZOO na jeden den? 🎁

Aktualizace: V současnosti není tento zážitek k dispozici, omlouváme se. Doporučit ale můžeme zoo Tábor, kde se lze také stát ošetřovatelem.