Kurz jízdy na koni Horní Moštěnice (Přerov) 🐴

Pokud jste vždycky snívali o tom, že byste se mohli projet na koni a zažít všechny ty krásy, které s nimi souvisí, pak je tento celodenní kurz ve Zvířátkově v Horních Moštěnicích přesně pro vás. Kurz je určen pro úplné začátečníky, kteří se chtějí naučit základy zacházení s koněm. Sezóna pro kurzy je od března do listopadu. Je nezbytné mít pevnou, uzavřenou obuv, dlouhé kalhoty, a to v jakémkoliv počasí, včetně léta. K zapůjčení je samozřejmě helma, pod kterou je v chladném počasí vhodné mít tenkou čepici. Více o kurzu jízdy na koni


Jak kurz jízdy na koni probíhá?

V první části kurzu se naučíte pracovat s výstrojí, což zahrnuje ohlávku, vodítko, uzdečku, sedlo a další důležité prvky. Též se dozvíte základní informace o charakteru koní, jakým způsobem se k nim chovat a jak reagovat na určité situace. Dále se naučíte o čištění koní, což je velmi důležitý proces, který je třeba provádět před i po jízdě s nimi. Součástí první části kurzu je také nácvik vodění a uvazování koní, stejně tak jako sedlání.

Druhá část kurzu je věnována samotné jízdě na koni. Naučíte se správný způsob sezení na koni a vedení z hřbetu, stejně jako základní míře rozjíždění se. Po tomto celodenním kurzu byste měli být schopni připravit koně na jízdu, udržet se v sedle a ovládat základní jízdu krokem. Pokud máte přirozený talent, možná se dokonce naučíte i jízdu klusem. Celodenní kurz trvá 7 hodin, včetně pauzy na oběd, a je možné se na něj přihlásit jednotlivě nebo ve dvou osobách.


Kolik kurz jízdy na koni stojí a kdy je možný termín?