4. DEN SCARBOROUGH a Flamborough Head | Cestopis Anglie

Scarborough

Scarborough je jedno z nejstarších lázeňských měst v Anglii. Né nadarmo se mu říká Brighton severu. Hlavními památkami je lázeňský most, znovu postavený maják Belle a kostel Panny Marie (St. Marry´s Church). Nad přístavem se nachází ruiny hradu Scarborough castle. My však míříme pouze do mořského centra Sea Life Centre, kde se nachází několik akvárií s mnoha druhy ryb a záchranná stanice tuleňů. Nejvíce se nám líbily modře nasvícené medúzy umístěné ve válcovém akváriu a samozřejmě rybička „Nemo“. K vidění tu jsou také menší žraloci, rejnoci, ale také některé hlubinné ryby.

Medúzy - Scarborough a Flamborough Head - cestopis Severovýchodní Anglie
Tohle se mi moc líbilo… Medúzy umístěné ve válcovém akváriu

 

Zátoka Flamborough Head

Po prohlídce mořského centra jsme vyrazili za procházkou po krásných bílých útesech v zátoce Flamborough Head. Flamborough Head je přírodní rezervace na kterou jsme se obzvlášť těšili kvůli tuleňům a papuchalkům. Jak to tak bývá na žádného tuleně jsme bohužel nenarazili, ale za to papuchalků jsme viděli nespočetně. Dolů pod útesy vedou schody a tak si sbíráme s sebou na památku pár mušlí. U této zátoky se také nachází dva majáky. Starší maják z roku 1674 leží hned u silnice, uvnitř areálu golfového hřiště a bohužel není přístupný veřejnosti. Naopak tomu je u novějšího majáku (z roku 1806), který stojí blíže k vodě.

Zátoka-Scarborough a Flamborough Head - cestopis Severovýchodní Anglie
Zátoka Flamborough Head
Maják Scarborough a Flamborough Head - cestopis Severovýchodní Anglie
Maják u Flamborough Head

Jak se dostat do Scarborough?

Z Whitby se do Scarborough dostanete autobusem s označením X93, který jezdí každou hodinu. Z Yorku vlakem, který také jezdí každou hodinu nebo autobusem číslo 843 z Leedsu.

Mapa Whitby - Scarborough

 


Následující den cestopisu…

Další den nás čekala návštěva hlavního města Spojeného království Velké Británie a jedno z nejnavštěvovanějších měst světa, Londýn. Naše návštěva začala u Londýnského Oka a pokračovala dále přes řeku Temži k parlamentu a Big Benu.. | Číst dále

Napsat komentář

*