Speleo ferrata Moravský kras

Prožijte nezapomenutelnou dobrodružnou cestu, která je plná vzrušení, adrenalinu a zábavy, v krásách Moravského krasu. Speleo ferrata je místem, kde se budete muset vypořádat s odvahou a překonat svůj strach ve stísněných prostorách jeskyně s hloubkou 40 metrů. S oblekem a helmou osvícenou svítilnou vás provede zkušený instruktor, který vás provede různými chodbami jeskyně. Během této dobrodružné cesty budete chodit po skalách, přichycených kladkami lanem, což vám poskytne jedinečný zážitek plný dobrodružství. Více o speleo ferratě


Jak speleo ferrata v Moravském krase probíhá?

Speleologická ferrata v Moravském krasu

Trocha strachu a hodně adrenalinu, to zažijete ve speleo ferrata. Ale především kopu legrace. Není to nic pro slabé povahy, které nemají rády stísněné prostory. Budete také hodně špinaví, ale to nevadí, protože dostanete kombinézu, kterou si můžete zašpinit i natrhnout. Kapající voda, která vytváří krápníky, způsobuje v jeskyni dost chladno, takže je dobré se přivléct. Jestliže se vydáte na cestu v létě, kdy panují velká horka, čeká vás příjemné ochlazení v útrobách jeskyně. Pokud stísněné prostory pro Vás nejsou to pravé ořechové, doporučit můžeme „nadzemní“ kurz lezení v Moravském krasu.


Na co se můžete těšit?

speleo ferrata Moravský kras

Užijete si velké množství prolézaček, průlezů, komínů a lanových žebříků. Budete se prodírat mnoha chodbami, které mají různý průměr a každý jednotlivý úsek své pojmenování. Čeká vás Tykadlo, Schody do šnečí ulity, Šnek, Šneček a další zajímavá místa. Celá cesta trvá 2,5 hodin a na jednu prohlídku je jen 8 – 10 osob, které prolézají chodbami postupně po sobě. Můžete vzít i starší děti, které se nebojí zažít dobrodružství. Jsou zde i jeskynní houpačky.

Na zdolání jeskyně potřebujete dobrou fyzickou kondici, budete se muset udržet na laně a posunovat chodbami za pomoci nohou v pevných botách, které dostanete taktéž k zapůjčení. Nádherné krápníky a také podvodní jezírka či provazové žebříky a různé kamenné útvary vás oslní svou atmosférou a jedinečností. Speleo ferrata je zážitek, který můžete věnovat také jako dárek svým blízkým, kteří mají rádi adrenalin.


Recenze na speleologickou ferratu:

Čekal jsem procházku růžovou jeskyní nebo dětskou prolízačku po tmě, ale to co jsem zažil, neskutečně vystihuje pocity a schopnosti speleologa. Smekám hluboko přilbu se svítilnou před instruktory a lidmi, kteří tuto speleoferatu udržují v chodu. Zážitek není pro každého, ale kdo podleze v kombinéze stůl v kanceláři, vyručkuje provazový žebřík s kýblem na hlavě a do druhého patra vyleze po třech schodech, to přežije. Důležité je prostě vypnout, poslouchat instruktora a otevře se vám úplně jiný rozměr a nový prostor. A až vylezete zase na povrch, budete úplně nový člověk. Petr B., hodnocení: 5/5

Zdroj: Adrop.cz

Chcete speleo ferratu v Moravském krasu vyzkoušet nebo darovat?