Sklářem na zkoušku Nový Bor

Zážitek „Sklářem na zkoušku“ v Novém Boru je nezapomenutelnou cestou do tajů tradičních českých skláren. Zažijete fascinující prohlídku skláren, kde se otevře před vámi celý výrobní proces skleněných skvostů. Můžete se těšit na svědectví mistrovské práce sklářů, kteří s grácií ovládají foukací trubici a další nástroje. Vaše oči se budou naplňovat krásou a historií skla, jehož vývoj a využití v různých oborech a kulturách vám bude představen průvodcem. Vrcholným okamžikem exkurze je samotná možnost vyzkoušet si vyrobit vlastní skleněný výrobek podle vašeho přání. Více o zážitku „sklářem“ na zkoušku


Jak tento zážitek probíhá?

Sklářem na zkoušku Nový Bor

Sklář vám ochotně pomůže s výběrem tvaru, barvy a dekorace, abyste vytvořili originální suvenýr. Můžete si vybrat z několika možností, jako je půllitr, váza, mísa a další. Během celého výrobního procesu budete pod dohledem zkušeného sklářského mistra, který vás provede technologickou přípravou a samotným foukáním skla. „Sklářem na zkoušku“ je nejen o tvorbě, ale také o objevování. Seznámíte se s historií, výrobou a technologií skla a ponoříte se do prostředí, které dýchá kreativitou a tradicí. Prohlídka provozů hutě a školení zabezpečení zajišťují bezpečnost a komfort během celého zážitku. Tento zážitek je určen pro 1 až 2 osoby a trvá přibližně 3 hodiny. Vaši blízcí se mohou připojit k prohlídce hutě jako diváci a buď vám budou koukat přes rameno, jak tvoříte, nebo se prostě budou bavit při prohlídce.


Chcete se stát sklářem na zkoušku Nový Bor nebo tuto možnost darovat? 

„Sklářem na zkoušku“ je skvělým dárkem, který zaručuje nejen nezapomenutelné dobrodružství a kreativní vyžití, ale i možnost vytvoření trvalého suvenýru. S platností poukazu minimálně 12 měsíců můžete tuto jedinečnou zkušenost darovat s jistotou, že obdarovaný si ji bude moci užít podle svého uvážení a v ideálním termínu.