Den se sládkem v pivovaru Praha 🍺

Být sládkem v pivovaru je vzrušujícím a zároveň odpovědným povoláním. Sládek je odborníkem na výrobu piva a má klíčovou roli při každém kroku výrobního procesu. Na začátku stojí výběr kvalitních surovin, jako je ječmen, který slouží jako základní složka sladu. Sládek pečlivě sleduje proces sladování, kdy se ječmen klíčí, suší a mletí. Poté následuje samotná výroba mladiny, kdy se slad vaří s vodou a chmelem. Chmelovar přináší pivu jeho charakteristickou hořkost a chuť. Celý proces fermentace a zkvasení probíhá pod dohledem sládka, který se stará o správné podmínky a dodržuje tradiční postupy. Výsledkem je skvělé pivo, které oslavuje tradici a zároveň nabízí inovaci a jedinečný zážitek pro pivní nadšence. Více o dni se sládkem v pivovaru


Jak den se sládkem v pivovaru Praha probíhá?

Den se sládkem v pivovaru Praha

Nyní si představte, že jste právě vstoupili do pivovaru v Praze jako účastník pivního zážitku. Sládek vás vřele vítá a seznamuje vás s úžasným světem piva. Na začátku se dozvídáte o historii piva, jeho významu pro českou kulturu a tradici. Postupně vás provází všemi důležitými kroky při výrobě piva. Učíte se o šrotování sladu, vystírce, chmelovaru a dalších technikách, které jsou nezbytné pro dokonalé pivo. Můžete se ptát na cokoli, a sládek ochotně odpovídá na vaše dotazy, sdílí své osobní zkušenosti a tajemství řemesla.

Během šestihodinového kurzu se dostanete do hlubin pivovaru, kde se chopíte konkrétních úkolů a začnete si vyzkoušet práci sládka na vlastní kůži. Pracujete s náčiním, nasáváte atmosféru a cítíte tu neodolatelnou vůni čerstvě vařeného piva. Po celém dni plném zábavy a učení je čas na odměnu. Usedáte ke stolu, kde si pochutnáváte na lahodném obědě a připíjíte si pivem, které jste sami pomohli vyrobit. Je to nezapomenutelný pocit hrdosti a uspokojení, že jste se na chvíli stali součástí tajemství pivovarského řemesla. Na závěr si odnášíte nejen nové znalosti, ale i spoustu vzpomínek a zážitků, které budete rádi sdílet s ostatními. A co je nejlepší? Teď už budete vědět, že každý doušek toho dobrého piva je výsledkem pečlivé práce a vášně skutečných sládků. Na zdraví!


Jaké jsou recenze na den se sládkem?

Den strávený v minipivovaru v Kamenici u Jihlavy byl pro mne i manžela naprosto úžasným zážitkem a na takto strávený den budeme ještě dlouhou dobu vzpomínat. Neskonale pro věc zapálený kolektiv, spousta zajímavých informací jak z historie, tak i ze současnosti výroby piva a všeho, co s tím souvisí, včetně ochutnávek různých druhů piv. Z příjemně stráveného dne máme i nezapomenutelné fotografie, se kterými se chlubíme i našim přátelům. Máme hodně o čem povídat. A co dál – perfektní zázemí, 100% spokojenost se vším. A hodnocení na závěr – dostali jsme krásné tričko s logem společnosti Mad Cat a posléze i několik lahví námi vlastnoručně uvařeného piva, které bylo svojí chutí stejně skvělé, jako strávený den v minipivovaru. Velký dík! Simona S., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Chcete den se sládkem v pivovaru zažít nebo darovat? 🎁

Tento nezapomenutelný pivní zážitek je dokonalým dárkem pro každého pravého pivaře. S tímto poukazem může vybraný šťastlivec strávit den jako skutečný sládek v pivovaru a naučit se výrobnímu procesu od samotných odborníků. Od šrotování sladu po ochutnávku hotového piva, tento dárek zahrnuje vše, co milovník piva může jen přát. A co je ještě lepší, poukaz má platnost až 12 měsíců, takže obdarovaný si může zvolit ten nejlepší termín pro svůj nezapomenutelný pivní zážitek.