Recenze letecké společnosti Wizz Air

Recenze letecké společnosti Wizz Air

Wizz Air je maďarská nízkonákladová letecká společnost, která byla založena v roce 2003. Tato společnost létá spíše na menší letiště, čímž snižuje náklady a může tak zákazníkům nabídnout velmi levné letenky. Nabízí letecké spojení především po Evropě.

Maximální hmotnost odbaveného zavazadla je 32 kg (až 6 kusů) při maximálních rozměrech 149 x 119 x 171 cm (Š x V x D). Příruční zavazadlo v případě Wizz Air nemá hmotnostní limit, ale pouze rozměrový – 42 x 32 x 25 cm.

Dále nabízí možnost vzít si na palubu letadla větší příruční zavazadlo o rozměrech 56 x 45 x 25 cm, ale již za menší poplatek. Můžete si však vzít pouze jedno příruční zavazadlo!! Samozřejmostí je menší taška nebo brašna o rozměrech 40 x 30 x 18 cm.

Wizz Air zavazadla, Recenze letecké společnosti Wizz Air
Recenze letecké společnosti Wizz Air, Zdroj: wizzair.com

Cestujícím s dětmi je umožněno vzít na palubu zdarma skládací kočárek nebo dětskou sedačku. Zároveň mohou cestující s dětmi do dvou let věku využít přednostní nástup do letadla zdarma.

wizzair zavazadla, Recenze letecké společnosti Wizz Air
Recenze letecké společnosti Wizz Air, Zdroj: wizzair.com

Wizz Air používá letadla Airbus A320, kde sedadla nejsou číslovaná. Sednete si kde bude volno, proto velice často dochází při nástupu do letadla ke tlačenicím. Za poplatek můžete využít přednostní nástup do letadla a být tak na palubě mezi prvními. To mi však přijde zbytečné, stačí do autobusu, který Vás poveze k letadlu nastupovat mezi posledními a do letadla budete taktéž nastupovat mezi prvními:).

Sedadla nepatří mezí nejpohodlnější a prostoru na nohy také moc není, na kratší lety to ale není nic hrozného. 

Personál v letadle byl velice ochotný a při mém letu z Prahy do Londýna a naopak, mluvil česky. Na palubě si můžete zakoupit různé nápoje, tyčinky a sendviče stejně jako u jiných společností. Platit můžete v eurech, forintech v případě maďarských letů, polskými zlotými v případě polských letů a samozřejmě kartami typu Visa a MasterCard.


Závěrem

Wizz Air mě na základně mých zkušeností ničím nenadchla, ale také ničím neurazila. Velice příznivě jí hodnotím pro přepravu většího množství zavazadel o vyšší hmotnosti a také za její přístup k rodinám s malými dětmi. Připravte se na to, že určitě na nějaké dítko na palubě narazíte. Doporučuji nezapomenout sluchátka! 🙂

Napsat komentář

*