Recenze ekonomické třídy letecké společnosti Flydubai

Recenze ekonomické třídy letecké společnosti Flydubai

Flydubai je poměrně mladá nízkonákladová společnost, která létá s boingem 737-800 a sídlí na Dubai International Airport – terminál 2. Ovšem pojem „nízkonákladová“ společnost Flydubai trochu křivdí vzhledem k výši poskytovaných služeb oproti typickým nízkonákladovkám.

To potvrzuje i maximální hmotnost odbaveného zavazadla (20 kg) a příručního zavazadla (7 kg) v ceně letenky. Kromě toho je možné si na palubu vzít ještě menší tašku o rozměrech do 25 x 33 x 20 cm.

Recenze Flydubai, zavazadla, Zdroj: flydubai.com
Recenze ekonomické třídy Flydubai, Zdroj: flydubai.com
Recenze Flydubai, zavazadla, Zdroj: flydubai.com
Recenze ekonomické třídy Flydubai, Zdroj: flydubai.com

 

Díky kombinovanému uspořádání ekonomické a byznys třídy mají cestující v ekonomické třídě poměrně slušný prostor na nohy. Při mé výšce cca 180 cm jsem měl od kolen k protější sedačce dobrých 5-10 cm místa.

Ještě více místa na nohy naleznete u nouzových východů (foto) avšak již za poplatek.

Na protější sedačce je umístěna dotyková obrazovka na které lze zdarma sledovat trajektorii a informace o letu. Za poplatek je pak možné poslouchat hudbu nebo sledovat TV shows a filmy. U každé obrazovky je umístěn USB konetor, který můžete využít pro dobití mobilu popř. tabletu. Má zkušenost je taková, že ne všechny obrazovky v letadle fungují.

Při letech v rámci Evropy je na palubě letadla zdarma podáváno teplé jídlo. Na výběr jsou vždy dvě jídla, kdy jedno z nich je bezmasé. Setkal jsem se s variantou kuře s rýží / těstoviny a vaječná omeleta s párkem / zeleninový salát. Kromě teplého jídla každý cestující obdrží box se sušenkami, čokoládou,… a menším pitím. Při cestách mimo Evropu není žádné jídlo poskytováno v ceně, ale je možné si předem objednat teplé jídlo online.

  


Přestup v Dubaji s Flydubai – terminál 2 

Terminál 2 patří se svými cca 20 gaty spíše mezi menší terminály, což však poskytuje rychlé a pohodlné přestupy na následující lety. Pouze hodinový přestup pak nepředstavuje žádný problém. Z vlastní zkušenosti vím, že letadla na sebe chvíli počkají. Zároveň jsem se ale setkal s tím, že spolucestujícím navazující letadlo uletělo a museli tak letět dalším letadlem. Zaměstnanci Flydubai však pro ně zajistili ubytování, dopravu a stravu.


Závěrem

Flydubai na základě mých zkušeností hodnotím pozitivně. Poskytovaný servis je vzhledem k ceně letenky výborný a tak Vám tuto společnost s klidným srdcem mohu doporučit.

Napsat komentář

*